Pompy ciepła

Pompy ciepła Łódź

Istnieje wiele różnych rodzajów pomp ciepła łódź, ale wszystkie działają na tej samej zasadzie - transferują ciepło. Urządzenie przenosi ciepło z jednego miejsca do drugiego. W praktyce oznacza to, że ciepło o wysokiej temperaturze przejdzie do miejsca o niższej temperaturze. To co robi pompa ciepła to dokładnie zjawisko odwrotne, przy użyciu małej ilości energii niezbędnej dla tego procesu pobiera ciepło z obszaru o stosunkowo niskiej temperaturze (to tzw. dolne źródło) i pompuje jej do wyższej temperatury obszaru. Ciepło jest przekazywane od źródła ciepła w oferowanych przez naszą firmę urządzeniach będzie to powietrze, grunt lub woda do odbiorników najczęściej pętle ogrzewania podłogowego lub grzejniki.
Pompa ciepła typu powietrze-powietrze

Jednym z najbardziej popularnych typów pomp ciepła jest pompa wykorzystująca jako dolne źródło powietrze. Pompa pobiera ciepło z powietrza na zewnątrz domu i tłoczy go do środka przez wypełnione rurki chłodnicze. Jednostka zewnętrzna pompy ciepła wykorzystuje jako źródło ciepła powietrze to w niej znajduje się m. in. cichy wentylator, parownik wykonany z epoksydowanego aluminium i rurek miedzianych, zawór rozprężny i sprężarka.

Zalety montażu i stosowania powietrznych pomp ciepła:

    Znacząco redukują zużycie paliwa i koszty rachunków za ogrzewanie. W przypadku jeżeli jest to modernizacja np. kotła olejowego lub kotła na gaz płynny oszczędności będą znaczne.
    Możesz uzyskać dofinansowanie do zakupu nowej pompy ciepła.
    Możesz znacznie obniżyć emisję dwutlenku węgla, który produkuje Twój dom w zależności z jakiego paliwa z jakiego zrezygnujesz.
    Dostawy paliwa staną się niepotrzebne.
    Możesz ogrzać swój dom i przygotować ciepłą wodę użytkową.
    Obsługa urządzeń zostanie zredukowana a to dzięki technologii załóż i zapomnij.
    Koszt instalacji będzie zdecydowanie mniejszy w porównaniu do gruntowych pomp ciepła czy bardzo kosztownych odwiertów.

W porównaniu do kotłów gazowych czy olejowych pompy ciepła łódź dostarczają ciepło o nieco niższej temperaturze ale w długich okresach czasu. Grzejniki czy pętle grzewcze ogrzewania podłogowego muszą być tak dobrane aby w okresie zimowym w domu był zapewniony komfort termiczny.
Schemat działania pompy ciepła:
Copyright ©2023 Alwakom.net, Wszelkie Prawa Zastrzeżone