O Nas

Kotły Łódź do firmy Alwakom

Zakup właściwego kotła grzewczego.

Wydatki na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej to ponad 60% wszystkich kosztów za energię w Twoim domu. Zakup właściwego urządzenia na następne 10-15 lat zdecydowanie powinien być przemyślanym wyborem.
Efektywność nowoczesnych urządzeń grzewczych

Nowoczesne kotły są bardziej oszczędne niż ich poprzednie generacje. W większości te najbardziej ekonomiczne to kotły kondensacyjne zarówno gazowe jak i olejowe. Prawidłowo działający kocioł spala zawsze paliwo w sposób najbardziej ekonomiczny, ale traci część ciepła razem ze spalinami wydostającymi się z komory spalania. Kocioł kondensacyjny ma przede wszystkim sporo większy wymiennik ciepła a co za tym idzie oddaje większe ilości wyprodukowanego ciepła do układu grzewczego, a wychodzące gazy spalinowe są chłodniejsze. Zazwyczaj gazy spalinowe są tak przechłodzone, że znajdująca się w nich para wodna wykrapla się (kondensuje) i spływa do kanalizacji. Właśnie to zjawisko powoduje że taki kocioł w najlepszy sposób wykorzystuje spalone paliwo.
Przed zakupem

Pierwszym wyborem jaki stoi przed przyszłym użytkownikiem jest wybór odpowiedniego urządzenie grzewczego
Wybór paliwa

Jeśli jesteś posiadaczem przyłącza gazu ziemnego w takim przypadku wybór tego paliwa będzie najbardziej uzasadniony zwłaszcza jeśli chodzi o ekonomikę. Jeżeli nie posiadasz takiego przyłącza warto sprawdzić czy są takie możliwości lub plany przyłączenia takiej instalacji w najbliższej przyszłości. W przypadku jego braku pozostaje wybór paliwa alternatywnego.
Gaz płynny propan-butan

Instalacja kotła na gaz płynny jest polecana dla przyszłych posiadaczy przyłącza gazu ziemnego i może być traktowana jako przejściowa. Przezbrojenie kotła kondensacyjnego na paliwo LPG nie jest skomplikowane jak i późniejszy powrót do ustawień fabrycznych. O ile z dostawcą gazu płynnego nie wynegocjujemy atrakcyjnej ceny za wypożyczenie zbiornika i późniejsze napełnianie gazem, należy takie rozwiązanie traktować raczej jako tymczasowe bowiem ten rodzaj paliwa jest zaraz po energii elektrycznej najdroższym paliwem. Koszty wytwarzania ciepła są ponad dwukrotnie wyższe niż z gazu ziemnego!
A może olej opałowy

Wielu klientów uważa, że najlepszym rozwiązaniem w przypadku dostępu do gazu ziemnego będzie wybór kotła olejowego. Kotły na olej lekki opałowy są w stanie dostarczyć ciepło dla Twojego domu bez żadnych ograniczeń. Mogą to być zwykłe grzejniki, ogrzewanie podłogowe czy mieszane układy. Regularne dostawy paliwa to teraz standard a wybór zbiorników na paliwo ogromny. Jeżeli dodamy do tego jeszcze, że jest to sprawdzony od lat sposób ogrzewania wybór może stać się oczywisty.

Opłaty za gaz
Montując kocioł gazowy pamiętaj o stałych opłatach za przyłącze gazowe przez cały rok.

Dobór urządzeń
Większość kotłów to kotły jednofunkcyjne z dodatkowym pogrzewaczem na ciepłą wodę użytkową. Do wyboru są jeszcze kotły z wbudowanym zasobnikiem ciepła tzw. lodówki oraz kotły dwufunkcyjne które produkują ciepłą wodę użytkową przepływowo, a zbiornik na wodę nie jest wymagany. Wybór tego odpowiedniego będzie zależał od wielu czynników:

    Ilości łazienek ( dwufunkcyjny tylko dla jednej z uwagi na ograniczoną wydajność jednoczesne korzystanie z ciepłej wody przygotowanej przez kocioł będzie niemożliwe)
    Kotły dwufunkcyjne nie potrzebują magazynowania wody w zbiorniku ponieważ podgrzewają ją w momencie poboru do temperatury zadanej przez użytkownika
    Posiadanej przestrzeni do zainstalowania urządzeń w pomieszczeniu kotłowni
    Kocioł z wbudowanym zasobnikiem zawiera niemal wszystkie elementy instalacji kotłowni w swojej obudowie. Takie urządzenie jest wygodne w instalacji nie zabiera dużo przestrzeni po montażu i wygląda zdecydowanie ładniej
    Dogrzewanie wody innym źródłem ciepła, grzałką lub kolektorem słonecznym ( kocioł z wbudowanym zbiornikiem nie będzie współpracował z instalacją solarną i dodatkowym źródłem ciepła ) 

W razie wątpliwości - pytaj

Jeśli nie możesz się zdecydować na odpowiednią technikę grzewczą do swojego domu lub mieszkania, warto zasięgnąć języka u specjalistów z tej branży. Doradcy z firmy Alwakom są do Państwa dyspozycji. Wystarczy wysłać e-mail pod alwakom@alwakom.net.
Zakup przez internet - wysyłka gratis

Masz swojego instalatora i chcesz jedynie nabyć kocioł gazowy lub olejowy w naszej firmie? Wystarczy wysłać e-mail lub zadzwonić a wyślemy wybrany przez Ciebie kocioł kurierem. Koszty wysyłki bierzemy na siebie.
Copyright ©2023 Alwakom.net, Wszelkie Prawa Zastrzeżone