POMPY CIEPŁA SOLARY ZBIORNIKI KOTŁY GAZOWE SERWIS PORADY KONTAKT

Alwakom - Ciepło dla Domu

Zbiorniki na olej opałowy Łódź


Strona głównaZbiornikiZbiorniki na olej opałowy

Zbiorniki na olej opałowy ROTEX variosafe

Solidna podwójna ochrona

Dwupłaszczowe zbiorniki na olej opałowy Rotex variosafe wykonane z plastiku wyznaczają nowe standardy bezpieczeństwa. Zbiorniki Rotex variosafe nie wymagają budowania dodatkowych wanien wychwytujących olej. Nawet wielotysięczne baterie zbiorników mogą się znajdować w pomieszczeniu kotłowni.

Cechy zbiorników Rotex variosafe:

  • Podwójne ścianki zbiornika.
  • Przygotowany do magazynowania oleju opałowego.
  • Instalacja nie wymaga budowania olejoodpornej wanny wychwytującej paliwo.
  • Zbiornik całkowicie wodoodporny i dopuszczony do stosowania w terenach zalewowych.
  • Zbiornik zatrzymuje nieprzyjemne zapachy dzięki warstwie TITEX.
  • Szeroki wybór pojemności od 600 do 10000 litrów w baterii.
  • Kompaktowa i blokowa budowa zbiorników na olej opałowy oszczędza przestrzeń zabudowy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Zbiorniki na olej opałowy Rotex variosafe należą do najbezpieczniejszych zbiorników na rynku dzięki zastosowaniu dwóch niezależnych systemów bezpieczeństwa. Wewnętrzny zbiornik wykonany z samogasnącego tworzywa HDPE. Już sam wewnętrzny zbiornik zabezpiecza olej przed wyciekiem. Wszystkie elementy zbiornika są odporne na korozję, cechują się stabilnością i znacznym stopniu są odporne na ogień. Wykonanie zbiornika dwupłaszczowego eliminuje stawiania ścianek wychwytujących paliwo oraz ich malowania farbami olejoodpornymi. Montaż nowych instalacji czy też wymiana starych zbiorników z systemem zbiorników Rotex variosafe spełni wszystkie wymagania.

Oszczędza miejsce w pomieszczeniu.

Lekki i kompaktowy zbiornik na olej opałowy i bio paliwo, łatwość montażu i konfiguracji zbiorników czynią ze zbiorników Rotex variosafe najlepszym rozwiązaniem dla projektanta i instalatora. Zbiorniki są tak skonstruowane aby transport przez standardowe drzwi 80cm nie sprawiał problemów, a uchwyty transportowe ułatwiają przenoszenie zbiornika w docelowe miejsce. Zbiornik może znajdować się w tym samym pomieszczeniu co kocioł grzewczy a minimalna odległość od źródła ciepła jaką zagwarantował certyfikat TÜV to 10 cm.

Efektywna bariera zapachu.

Zbiorniki systemu Rotex variosafe używają technologii TITEC, jest to specjalny proces przy produkcji zbiorników z tworzywa PE z barierą zapachu. Długofalowe testy zbiorników przeprowadzone w ramach badań stwierdziły, że TITEC obniża o około 3000 przenikanie zapachu oleju opałowego niż zbiornik ze zwykłego tworzywa. Wszystkie zbiorniki do magazynowania oleju opałowego otrzymały wyróżnienie i możliwość posługiwania się znakiem jakości "PROOFED BARRIER".

Zbiornik z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym.

Zalanie domu, piwnicy czy też powódź stawiają przed zbiornikami ogromne wymagania. Nawet w tak nieprzyjaznych warunkach musimy być pewni, że żaden wyciek oleju nie będzie miał miejsca a co za tym idzie nie zanieczyści wody, gruntu i samego budynku. Dzięki jego budowie nie są wymagane żadne dodatkowe zabezpieczania uniemożliwiające wyciek. W przypadku wystąpienia wysokiej wody system Rotex variosafe jest całkowicie bezpieczny, odłącznie linii olejowej od zbiornika automatycznie zamyka połącznia olejowe, potencjalny wyciek oleju opałowego z pływającego zbiornika jest uniemożliwiony.

Dokumentacja (PDF):

 

Pompy Ciepła

Zbiorniki

Kotły

Porady

Dane teleadresowe

93-172 Łódź
ul.Rzgowska 26/28
tel/fax: 42 640 30 30
tel. kom. +48 602 599 499
alwakom@alwakom.net
NIP: 733-127-45-51