POMPY CIEPŁA SOLARY ZBIORNIKI KOTŁY GAZOWE SERWIS PORADY KONTAKT

Alwakom - Ciepło dla Domu

Zbiorniki buforowe


Strona głównaZbiornikiZbiorniki buforowe

Zbiorniki buforowe ROTEX Sanicube i Hybridcube

Bezkonkurencyjne bufory ciepłej wody

Zbiorniki buforowe Rotex zastały stworzone zgodnie z najnowoczeżniejszą technologią i najwyższymi wymaganiami dotyczącymi przechowywania ciepłej wody użytkowej. Budowa zbiornika buforowego Rotex Sanicube jest diametralnie inna od typowego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej. W wyniku pomysłu i budowy stworzono zbiornik który dostarcza higienicznie czystą wodę cały czas.

Kożyżci posiadania zbiornika buforowego:

 • Najwyższy poziom efektywnożci energetycznej. Zbiornik jest zabezpieczony przed stratą ciepła polimerową, sztywną pianką poliuretanową.
 • Najwyższy poziom czystożci wody dzięki odseparowaniu wody zbiornika buforowego od ciepłej wody użytkowej.
 • Brak magazynowania c.w.u.
 • Nie występuje namnażane bakterii z rodzaju Legionella.
 • Kompaktowe wymiary, niska waga.
 • Trwały i bezpieczny w użytkowaniu.
 • Wężownice wykonane w całożci z wyprodukowanej na własne potrzeby rury karbowanej ze stali nierdzewnej, wymiennik i zbiornik bufora wykonano z plastiku odpornego na wysoką temperaturę.
 • System modułowy umożliwia łączenie wielu zbiorników w jeden wysokowydajny układ c.w.u.
 • Zbiornik buforowy współpracuje w większożcią Ÿródeł ciepła.
 • Temperatura zbiornika Rotex może zostać zmniejszona z typowych 60 °C do 50 °C.

Idealna woda dzień po dniu przez cały rok

Gorąca i żwieża woda jest niezbędna w każdym domu i codziennym życiu. Czy będzie wykorzystana do prysznica, napełnienia wanny, gotowania lub mycia rąk nasz zbiornik buforowy zawsze przygotuje żądaną ilożć wody o zadanej temperaturze.

Zbiorniku buforowe ROTEX

Niespotykana higienicznożć wody i wygoda użytkowania

Zbiorniki buforowe Rotex przygotowują i dostarczają ciepłą wodę bez przerwy. Urządzenie jest kombinacją zbiornika na ciepłą wodę i przepływowego podgrzewacza. Ciepła woda aby zostać podgrzana przepływa przez rurowy wymiennik ciepła wykonany ze stali nierdzewnej. Woda która wpływa do wężownicy zbiornika również pierwsza z niego wypływa, to tzw. zasada first-in first-out.

Bufor ciepłej wody użytkowej ma za zadanie magazynować ciepło a nie je zużywać lub oddawać. Wewnętrzna i zewnętrzna żcianka zbiornika jest wykonana z odpornego na uderzenia polipropylenu który minimalizuje straty ciepła a przestrzenie między nimi wypełniono pianką polipropylenową. Montaż takiego zbiornika pomaga chronić żrodowisko, a w perspektywie kilku lat zmniejsza koszty produkowania ciepłej wody użytkowej.

W czasie pracy zbiornik bufora jest wypełniony wodą która nigdy nie jest wymieniana, dzięki takiej konstrukcji jedyny kamień z wody to ten którym bufor został napełniony, a wewnętrzne czężci wężownicy rurowej jaki i dodatkowe grzałki elektryczne pozostają wolne od osadów z kamienia.

Lepiej zaufać doświadczeniu

Rotex wytwarza higieniczne zbiorniki na ciepłą wodę od 25 lat. Konstrukcja zbiorników jest ciągle udoskonalana aby zachować jak największa ilożć ciepłej wody w samym zbiorniku.

 • Podgrzewanie wody kotłami grzewczymi, pompami ciepła, kominkami poprzez zainstalowany rurowy wymiennik ciepła.
 • Podgrzewanie energią słoneczną dzięki systemowi Rotex Solaris.
 • Podgrzewanie poprzez zainstalowaną grzałkę. Ciepła woda użytkowa i centralne ogrzewanie może być wytwarzane poprzez zanurzoną w wodzie nierdzewną grzałkę elektryczną.

Zbiornik który nie boi się powstawania bakterii z rodzaju Legionella

Budowa zbiornika buforowego Rotex gwarantuje idealną higienicznożć wody dzięki zainstalowanym wężownicom. Stały przepływ wody w karbowanej rurze uniemożliwia odkładanie mułu, rdzy, kamienia. Rozwój niebezpiecznych bakterii Legionelli które zazwyczaj rozwijają się w takich wielkich zbiornikach jest niemożliwy. Znakomite włażciwożci przygotowanej wody zostały potwierdzone przez badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Tybindze. Konstrukcja i pomysł na wykonanie bufora gwarantuje zdolnożć przechowywania dużej ilożci ciepłej wody o idealnej czystożci co ma szczególne znaczenie dla zdrowia domowników.

Perfekcyjne połączenie wody ze słońcem

W wyniku połączenia z systemem Rotex Solaris darmowa energia ze słońca jest w pełni wykorzystana. Podgrzewanie ciepłej wody czy wspomaganie centralnego ogrzewania jest wytwarzane z największą efektywnożcią i niewielkimi własnymi stratami ciepła, idealna czystożć i nieograniczona ilożć ciepłej wody jest zapewniona.

Miesięczne zużycie energii przez typowy dom jednorodzinny

Wykorzystanie energii słonecznej na potrzeby ciepłej wody i centralnego ogrzewania
Pompa ciepła
Pobór energii z sieci elektrycznej

Poniższy diagram pokazuje miesięczne zużycie energii przez typowy dom jednorodzinny. W poniższym przykładzie zastosowano pompę ciepła Rotex która również korzysta z energii odnawialnej. Zużycie wymaganej energii na potrzeby wytworzenia ciepła spada do minimum.

Budowanie dużych systemów ciepłej wody użytkowej

System modułowy spełni każde wymagania. Zbiorniki Rotex Sanicube i Hybridcube można w elastyczny sposób zastosować do indywidualnych preferencji instalacji. Łącząc kilka zbiorników razem można stworzyć grupę zbiorników tak aby żądana ilośc wody była zapewniona. Taki system może być teoretycznie nieograniczony.

Możliwości zastosowania

Hotele, szkoły czy szpitale często wymagają dostarczania częstych i dużych ilości ciepłej wody użytkowej. Ilość zgromadzonego ciepła w zbiorniku buforowym Rotex jest tak duża, że chwilowy pobór wody jest pokrywany na bieżąco, nawet wtedy kiedy wydajność źródła ciepła nie jest względnie mała.

Krótkie pobory wody ze zbiorników buforowych Sanicube nie są uzależnione od zdolność do wytworzenia ciepła przez źródło (kocioł, kolektory słoneczne) nawet wtedy jeżeli jest to duży pobór. Jeżeli połączymy kilka takich zbiorników w jeden odpływ każdy nowy zbiornik powiększa zdolności systemu o swoje właściwości.

Dokumentacja (PDF):

 

Pompy Ciepła

Zbiorniki

Kotły

Porady

Dane teleadresowe

93-172 Łódź
ul.Rzgowska 26/28
tel/fax: 42 640 30 30
tel. kom. +48 602 599 499
alwakom@alwakom.net
NIP: 733-127-45-51