POMPY CIEPŁA SOLARY ZBIORNIKI KOTŁY GAZOWE SERWIS PORADY KONTAKT

Alwakom - Ciepło dla Domu

Solary Łódź


Strona głównaSolary

Zestaw solarny ROTEX Solaris wykorzystuje w bardzo efektywny sposób energię ze słońca na potrzeby podgrzania ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania.

  • Wykorzystanie darmowej energii słonecznej do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania pomieszczeń.
  • Kolektory słoneczne w technologii Drain-Back o wysokiej sprawności działające tylko na wodę.
  • Łatwy dobór instalacji i ilości kolektorów. Do bufora 300 litrowego maksymalnie panele do 500 litrowego maksymalnie 5 paneli.
  • Możliwość tworzenia kaskad zbiorników buforowych.
  • Brak zjawiska stagnacji. Po nagrzaniu woda powraca do bufora.
  • Proste włączenie do istniejących instalacji grzewczych oraz instalacji podgrzewania wody użytkowej.
  • Bufor solarny produkuje higienicznie czystą wodę. Dzięki zastosowaniu wężownicy ze stali nierdzewnej woda ogrzewa się w sposób przepływowy. Nie występuje zjawisko osadzania się kamienia, rdzy lub innych osadów, woda która pierwsza wpłynie do wymiennika rurowego pierwsza z niego wypływa.
  • Możliwość montażu na dachu, w dachu lub w dachach płaskich dzięki specjalnej konstrukcji wolnostojącej.

Zestaw Rotex Solaris HYC 300

Zbiornik buforowy Rotex Sanicube 500

Kolektor Słoneczny Rotex Solaris


System Drain-back

Zastosowany system drain-back w urządzeniach marki Rotex zapobiega przede wszystkim przegrzaniu bufora solarnego jak i kolektorów, a w zimie ich zamarzaniu. Ten system znacząco zwiększa trwałość i niezawodność całego układu. Kolektor po prostu "pozbywa się" wody która wraca do bufora kiedy temperatura na kolektorze spadnie poniżej wody w zbiorniku buforowym. Taki sposób zapobiega podgrzewaniu kolektora ciepłem zmagazynowanym w buforze i stratom ciepła oraz zamarzaniu kolektora. Układ jest również tak skonstruowany że automatycznie zapobiega przegrzaniu bufora wodnego i powyżej temperatury 85°C po prostu przestaje działać. Kolektory zostają opróżnione z wody aż układ nie przechłodzi się. Żaden inny system solarny nie dostarcza tak niezawodnej pracy i bezpieczeństwa.

W pracy kolektorów wykorzystywana jest jedynie woda. Nie ma potrzeby stosowania środków niezamarzających na bazie glikolu czy też dodatków przeciw korozji. Cały układ jest wykonany z materiałów które nie korodują i ryzyko skażenia wody użytkowej w ogóle nie występuje.

Dokumentacja (PDF):

 

Pompy Ciepła

Zbiorniki

Kotły

Porady

Dane teleadresowe

93-172 Łódź
ul.Rzgowska 26/28
tel/fax: 42 640 30 30
tel. kom. +48 602 599 499
alwakom@alwakom.net
NIP: 733-127-45-51