POMPY CIEPŁA SOLARY ZBIORNIKI KOTŁY GAZOWE SERWIS PORADY KONTAKT

Alwakom - Ciepło dla Domu

Pompy Ciepła Zbiorniki Solary Kotły GazoweStrona głównaSerwis

Serwis urządzeń grzewczych oraz klimatyzatorów:

W ramach szerokiego zakresu usług naprawczych, wykonujemy:

Jak podnieść wydajność Twojego systemu grzewczego?

Właściwa obsługa ma wielkie znaczenie na koszty rachunków i awaryjność urządzeń w systemie i powinna być przeprowadzana regularnie na podstawie wytycznych producenta, dlatego też;

  • Utrzymuj w czystości wszystkie filtry - powinny zostać wyczyszczone z pozostałości po osadach.
  • Utrzymuj w czystości wszystkie części grzejników i pozostałych elementów grzejnych. Olejowe i gazowe urządzenia grzewcze powinny być czyszczone każdego roku a pompy ciepła w/g zaleceń producenta. Regularne czyszczenie nie tylko zredukuje koszty ogrzewania, ale przede wszystkim wydłuży czas eksploatacji Twojego systemu grzewczego, zredukuje możliwość wystąpienia awarii a także zmniejszy redukcję emisji dwutlenku węgla, dymu i innych zanieczyszczeń do atmosfery.
  • Konserwuj układ grzewczy
  • Utrzymuj w czystości kanały wentylacyjne i kanały klimatyzacji.W domach, pomieszczeniach ogrzewanych i chłodzonych kanałami powietrznymi sprawdzaj regularnie szczelność i czystość kanałów wentylacyjnych. Nieszczelne kanały zmniejszają ogólny przepływ powietrza (w przypadku ogrzewania powodują niedogrzewanie pomieszczeń a w układach chłodzenia jego niedostateczne chłodzenie) oraz powodują szybsze zanieczyszczanie i zawilgacanie się kanałów a także mogą być przyczyną rozwoju wielu bakterii.
  • W razie możliwości stosuj termostat pokojowy lub automatykę sterującą temperaturą w pomieszczeniach. Zmniejszaj nastawy temperatury na noc oraz w czasie Twojej nieobecności. W ten sposób możesz zaoszczędzić od 2% kosztów całej zużytej energii w zależności od różnicy zadanych temperatur i czasu trwania obniżenia "nocnego". W przypadku właściwego użytkowania nie zużyjesz więcej energii, aby nagrzać dom do zadanej temperatury po Twoim powrocie, ale dużo stracisz, jeżeli zostawisz cały czas włączone ogrzewanie w pracy utrzymywania komfortu. Np.zmniejszając temperaturę z zadanych 21oC na 18oC oszczędzisz 10% na kosztach ogrzewania (100zł oszczędności na każde wydane 1.000zł !).
  • Sprawdzaj zużycie energii.
  • Dobierz prawidłowo źródło ciepła (np. kocioł). Jeżeli prawidłowo został dobrany kocioł a automatyka jest prawidłowo nastawiona możesz być pewien że zużycie energii w Twoim Domu jest optymalne.
 

Pompy Ciepła

Zbiorniki

Kotły

Porady

Dane teleadresowe

93-172 Łódź
ul.Rzgowska 26/28
tel/fax: 42 640 30 30
tel. kom. +48 602 599 499
alwakom@alwakom.net
NIP: 733-127-45-51