POMPY CIEPŁA SOLARY ZBIORNIKI KOTŁY GAZOWE SERWIS PORADY KONTAKT

Alwakom - Ciepło dla Domu

Pompy Rotex
Pompy Rotex

Strona głównaPompy CiepłaRotexRotex HPSU Compact

Pompa Ciepła ROTEX HPSU Compact

ROTEX HPSU compact - jednostka wewnętrzna

Pompa ciepła marki ROTEX oferuje wyjątkowo kompaktowe i przyszłościowe rozwiązanie. Model HPSU compact to jednostka wewnętrzna pompy ciepła zintegrowana z buforem warstwowym instalacji solarnej, a to wszystko w najmniejszym możliwym rozmiarze. Do montażu jednostki wewnętrznej o pojemności bufora 500l wymagana jest przestrzeń o wymiarach 79 x 79 cm. Na tej powierzchni model HPSU compact łączy w sobie kompletną centralę grzewczą. Taki model jednostki wewnętrznej przekazuje ciepło zawarte w czynniku przewodzącym (czynnik chłodniczy) do instalacji ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Kompaktowe urządzenie można zamontować w każdym dostosowanym do tego celu miejscu. Wydzielanie pomieszczenia technicznego nie jest konieczne.


Pompa ciepła powietrze-woda wykorzystująca energie odnawialne ze zintegrowanym buforem solarnym 300l na powierzchni zaledwie 0,36 m2

Na powierzchni o wymiarach 59 x 61 cm mieści się cała centrala grzewcza. Łącznie z modułem podgrzewania wody użytkowej i buforem solarnym o pojemności 300 litrów. Model HPSU compact 308 wytycza nowe standardy wykorzystania powierzchni pomieszczenia. Dzięki jego kompaktowej budowie, zapotrzebowanie na wolne miejsce oraz zakres prac instalacyjnych ograniczone są do minimum.


Dwustopniowa pompa ciepła przeznaczona do projektów modernizacyjnych

Starsze instalacje grzewcze wykorzystujące grzejniki pracują z wyższą temperaturą zasilania (przynajmniej 55°C do 80°C). Tak wysoką temperaturę możemy osiągnąć dzięki zastosowaniu specjalnej technologii. Model HPShitemp pracuje z wykorzystaniem drugiego obiegu chłodniczego, czyli drugiego stopnia. Znajduje się on w jednostce wewnętrznej, gdzie przejmuje ciepło z zewnętrznego obiegu chłodniczego przy temperaturze wynoszącej około 25 stopni i podnosi ją do 80 stopni. Zastosowanie zarówno w jednostce zewnętrznej, jak i wewnętrznej, nowoczesnej technologii inwerterowej zapewnia oszczędną eksploatację


Jednostka zewnętrzna

Jednostka zewnętrzna pobiera ciepło z powietrza atmosferycznego, które następnie jest przejmowane przez czynnik przewodzący ciepło (czynnik chłodniczy) i przekazywane do jednostki wewnętrznej. Kompaktowe rozmiary jednostek zewnętrznych umożliwiają jej dyskretny montaż na zewnątrz już istniejących lub nowo powstających budynków mieszkalnych. Nie ma konieczności prowadzenia drogich wierceń. Twój ogród nie ucierpi podczas montażu.


Ogrzewanie zimą i chłodzenie latem

Moduł HPSU compact jest wyposażony nie tylko w funkcję grzewczą, lecz również w funkcję chłodzenia.


Sprężarka - serce pompy ciepła

Marka ROTEX należy do światowych liderów w dziedzinie technologii pomp klimatyzacji i pomp ciepła. Sprężarki zastosowane w pompach ciepła marki ROTEX decydują w dużym stopniu o wydajności energetycznej całej pompy. Sprężarki do pomp ciepła Rotex zostały opracowane i wyprodukowane przez firmy należące do grupy DAIKIN. Dlatego też możemy korzystać z wiedzy technicznej lidera technologicznego, który może pochwalić się wyprodukowaniem milionów sprężarek. Urządzenia te odznaczają się dużą precyzją w tym zakresie zastosowań oraz optymalnymi parametrami energetycznymi. Oszczędna i cicha dzięki modulacji mocy. Zapotrzebowanie budynku na ciepło zmienia się w zależności od stanu pogody oraz profilu użytkowania. W przypadku wszystkich modeli pomp ciepła marki ROTEX zastosowano tak zwaną technologię inwerterową. Dzięki niej, moc sprężarki można regulować w zakresie od 50 do 100%, co umożliwia płynne dostosowywanie mocy pompy ciepła do bieżących potrzeb. Umieszczone wewnątrz urządzenia elektroniczne układy regulacyjne przejmują funkcję zarządzania wydajnością, bez konieczności ingerencji użytkownika. Wszystko zależy od właściwego połączenia elementów. Dodatkową zaletą tego systemu zarządzania mocą jest wyjątkowo cicha praca urządzenia.


Dokumentacja (PDF):

 

Pompy Ciepła

Zbiorniki

Kotły

Porady

Dane teleadresowe

93-172 Łódź
ul.Rzgowska 26/28
tel/fax: 42 640 30 30
tel. kom. +48 602 599 499
alwakom@alwakom.net
NIP: 733-127-45-51