POMPY CIEPŁA SOLARY ZBIORNIKI KOTŁY GAZOWE SERWIS PORADY KONTAKT

Alwakom - Ciepło dla Domu


Strona głównaKotły GazoweJunkersJunkers Cerapur Smart

Junkers Cerapur Smart

Kocioł kondensacyjny Cerapur Smart firmy Junkers to nowoczesna technologia idealnie dopasowana do potrzeb użytkowników domowych. Wysoka efektywność pracy, niezawodność oraz obniżone koszty eksploatacji id± tutaj w parze, by dać pełne zadowolenie z wieloletniej eksploatacji.

Kotły Cerapur Smart wykorzystuj± technologię kondensacyjn± – dzięki niej s± w stanie odzyskać energię ze spalin w procesie pracy i wł±czyć j± do obiegu grzewczego. W rezultacie możliwe jest uzyskanie aż 109% sprawności normatywnej przy jednoczesnej niskiej emisji spalin, co powoduje że s± one również przyjazne dla środowiska.

Urz±dzenie montowane jest jako wisz±ce. Ze względu na swoje kompaktowe wymiary – zaledwie 40 centymetrów szerokości – można zainstalować je nawet w niewielkich wnękach w łazienkach lub w kuchniach. Estetyczny wygl±d i obniżona emisja dźwięku na poziomie 36 dB powoduj±, że kocioł Cerapur Smart firmy Junkers może być z powodzeniem stosowany w pomieszczeniach mieszkalnych. Jego obsługa jest uproszczona dzięki specjalnemu panelowi sterowania Bosch Heatronic® 3. Istnieje możliwość współpracy z regulatorami pokojowymi i pogodowymi dla jeszcze większej wygody.

Urz±dzenie dostępne w dwóch wariantach:

  • wersja jednofunkcyjna ZSB z wbudowanym zaworem trójdrogowym, przystosowana do współpracy z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej
  • wersja dwufunkyjna ZWB z wbudowanym płytowym wymiennikiem ciepłej wody użytkowej

Kocioł Cerapur Smart Junkers standardowo dostępny w wersji na gaz ziemny GZ50, istnieje również możliwość przezbrojenia go do spalania innych typów gazu. Urz±dzenie wyposażone jest w zamknięt± komorę spalania, która pracuje niezależnie od powietrza i ci±gu kominowego. W ten sposób można uzyskać także najwyższe bezpieczeństwo pracy. Urz±dzenie posiada komorę zmieszania wstępnego z klap± spalinow±, przez co pozwala na pracę kotłów kaskadowo wraz kolektorowym systemem spalinowym. Producent zastosował także dodatkowe zabezpieczenia – ochronę przeciwmrozow±, funkcję blokady panelu obsługi oraz ochronę przed zablokowaniem pompy.

Najważniejsze zalety kotła kondensacyjnego Cerapur Smart Junkers:

  • moc 14 kW albo 22 kW dla wersji jednofunkcyjnych do współpracy z zasobnikiem lub 22 kW dla centralnego ogrzewania i 28 kW dla ciepłej wody użytkowej
  • wysoka sprawność na poziomie 109% z użyciem technologii kondensacyjnej
  • możliwość płynnej modulacji mocy dla centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
  • przyjazny dla środowiska naturalnego dzięki obniżonej emisji NOx – zgodny z norm± Błękitnego Anioła
  • elektroniczny zapłon
  • możliwość wyboru trybu poboru ciepłej wody użytkowej – tryb komfortowy (COM) oraz tryb ekonomiczny (ECO)
  • nieskomplikowana obsługa urz±dzenia z dużym wyświetlaczem LCD
  • bardzo cicha praca na poziomie 36 dB

Kocioł kondensacyjny Cerapur Smart Junkers może współpracować z systemami solarnymi Solar ControlUnit Inside oraz z now± generacj± regulatorów FX pozwalaj±cych na zabudowę regulatora w kotle lub na ścianie.

Gwarancja producenta na kocioł Cerapur Smart to 3 lata.

 

Pompy Ciepła

Zbiorniki

Kotły

Porady

Dane teleadresowe

93-172 ŁódĽ
ul.Rzgowska 26/28
tel/fax: 42 640 30 30
tel. kom. +48 602 599 499
alwakom@alwakom.net
NIP: 733-127-45-51