POMPY CIEPŁA SOLARY ZBIORNIKI KOTŁY GAZOWE SERWIS PORADY KONTAKT

Alwakom - Ciepło dla Domu


Strona głównaKotły GazoweJunkersJunkers Cerapur Modul

Junkers Cerapur Modul

Cerapur Modul to nowoczesny kocioł kondensacyjny firmy Junkers wyposażony w zintegrowany zasobnik ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu, że bazuje on na nowoczesnych rozwiązaniach technologii grzewczej, jest w stanie zaoferować pełen komfort pracy z jednoczesnym obniżeniem kosztów eksploatacji. Najwyższej jakości materiały zapewniają bezawaryjną pracę na długie lata. To urządzenie, które jest w stanie dać pełen komfort w domu jednorodzinnym, wielorodzinnym czy w mieszkaniu, jednocześnie nie generując wysokich kosztów z tym związanych.

Kocioł kondensacyjny Cerapur Modul firmy Junkers jest efektywnym połączeniem urządzenia do centralnego ogrzewania oraz do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Jest wyposażony w nowoczesny zintegrowany warstwowy zbiornik do ciepłej wody użytkowej i równocześnie ma niewielkie wymiary, dlatego można zamontować go z powodzeniem nawet w mniejszych wnękach w łazience czy też w kuchni. Za łatwą obsługę odpowiada specjalny panel sterujący Bosch HeatronicR 3, dlatego bez problemu można ustawić właściwe parametry pracy dla uzyskania najwyższego komfortu cieplnego w domu.

Technologia kondensacyjna, na której bazuje kocioł Cerapur Modul firmy Junkers, pozwala na odzyskiwanie energii cieplnej ze spalin, które w standardowej instalacji są wyprowadzane poza budynek. W prezentowanym modelu energia ta jest odzyskiwana, przez co można uzyskać wyższą sprawność nominalną na poziomie nawet 110%, jednocześnie także obniża się emisja, dlatego urządzenie jest przyjazne dla środowiska.

Urządzenie dostępne w kliku wariantach:

 • moce 14 kW, 22 kW lub 31 kW
 • zasobniki warstwowe z pojemnością 100 litrów lub 150 litrów

Ze względu na opracowaną przez firmę Junkers technikę ładowania zbiornika możliwe jest uzyskanie wysokiego komfortu cieplnego przy redukcji jego pojemności. Wydajność ciepłej wody wynosi aż do 36,3 litra na minutę dla modelu ZBS 30/150S-3MA.

Kocioł Cerapur Modul działa na następujące źródła energii - gaz ziemny lub propan. Montaż urządzenia jest szybki i prosty dzięki zastosowaniu uniwersalnego systemu podłączeniowego - podłączenie typu Bus (HT-BUS). Urządzenie jest kompatybilne z systemami powietrzno-spalinowymi o średnicach 80/125 i 80/80 - z kotłem dostarczany jest odpowiedni adapter.

Najważniejsze zalety kotła kondensacyjnego Cerapur Modul Junkers:

 • do wyboru moc 14 kW, 22 kW, 31 kW
 • wysoki współczynnik sprawności na poziomie 109-110%
 • płynne załączanie mocy kotła dla centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
 • czujnik NTC na powrocie wody grzewczej w kotle dla najlepszej kondensacji
 • możliwość wyboru pojemności zasobnika warstwowego
 • elektroniczna pompa centralnego ogrzewania
 • estetyczne wzornictwo i uniwersalny biały kolor
 • kompaktowe wymiary
 • cicha praca

Można skorzystać z opcji podłączenia i współpracy z regulatorami pogodowymi lub pokojowymi serii FX. Dodatkowa funkcja Solar ControlUnit Inside pozwala na oszczędność gazu dzięki inteligentnej współpracy kotła z systemem solarnym. Istnieje możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat.

 

Pompy Ciepła

Zbiorniki

Kotły

Porady

Dane teleadresowe

93-172 Łódź
ul.Rzgowska 26/28
tel/fax: 42 640 30 30
tel. kom. +48 602 599 499
alwakom@alwakom.net
NIP: 733-127-45-51